Jsme česká autorská značka. Specializujeme se na výrobu oblečení ze 100% merino vlny. Merino je přírodní rozložitelný materiál. Má přirozené termoregulační vlastnosti. Je nenáročný na údržbu a odpuzuje pachy. 

Klademe důraz na UDRŽITELNOST a low waste výrobu. Ctíme kvalitu materiálu a výroby tak, aby naše modely vydržely co nejdéle. 

O NÁS

Projektem Wool Soul chceme vyvrátit mýty o tom, že vlna je jen kousavá látka, která se srazí při každém praní. Merino může být mnohem víc, nejenom termoprádlo na hory. Hledaly jsme cestu, jak ho zakomponovat do každodenního šatníku. Dneska ho umíme nosit do práce, k džínum, kraťasům, k sukni ale i na cvičení a sport. Vlastně skoro všude. A to chceme nabídnout i Vám. 

Míša

Nelíbily se mi věci, co byly k dostání v obchodech a vždy mě fascinovaly Burdy mojí mámy. Tak jsem v pubertě začala šít. Na vysoké škole přišly jiné aktivity, pak děti a já se k šití vrátila. Posunula jsem se od kopírování střihů k jejich vytváření. Experimentovala jsem se vším možným. Objevila jsem merino.  Nejprve obrázkové pro děti a pak jeho nejjemňejší variantu - extrafine úplet... Nosím ho už skoro deset let. Pak přišla Terka, ušila jsem jí triko a narodil se WoolSoul.

Terka

Pitta a Vata. A ryba. Slovy přátel jsem mírně nesoustředěná nálož energie, která miluje žít, běhat, vidět a pracovat srdcem. Hledám krásu v jednoduchých věcech, v přírodě, v lidech. A přesně takový je pro mě náš projekt Wool Soul: srdcem, s boží kamarádkou, kterou miluju, s oblečením které miluju a dobíjející, tvořivý, zábavný. 

Všechny naše produkty jsou vyrobené v Čechách.

Šijeme z nejkvalitnějších materiálů z Nového Zélandu nebo z merina, které je tkané a barvené v Čechách. 

JEDNODUCHOST STŘIHU

V jednoduchosti je krása. Milujeme a vymýšlíme střihy tak, aby byly maximálně jednoduché, univerzální a aby slušely.  Nám i Vám. 

A PROČ MERINO

V čem je naše Merino jiné?
Je jemné, krásně splývavé a vypadá skoro jako hedvábí. Kouše opravdu jen vyjímečně.  Milujeme ho my, muži, které milujem my, a milují ho i naše děti!

Více si o něm přečtěte v záložce O vlně

ŠETRNÉ K PŘÍRODĚ 

Vlna je 100% přírodní materiál. Nezatěžuje přírodu, je rozložitelná, její údržba je úsporná . Merino je 100% přírodní materiál a látky mají certfikaci Eko-Tex certifikát.